Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Vilniaus regiono apylinkės teismas
lt
En

NAUJIENOS

Virginijus Kanapinskas – teisėjas, jėgos trikovės čempionas ir žmogus, paneigiantis stereotipus

Virginijus Kanapinskas – teisėjas, jėgos trikovės čempionas ir žmogus, paneigiantis stereotipus 4
2025-07-28

Teisėjo Virginijaus Kanapinsko asmenybė ir pasiekimai sporte atskleidžia jo nepaprastą charakterį ir ryžtą, kuris neabejotinai pasireiškia ir teisėjo darbe. Jau daug metų Vilniaus regiono apylinkės teismo teisėjas savo laisvalaikį skiria reguliariam ir intensyviam sportui. Šiais metais Virginijus Kanapinskas penktą kartą tapo Lietuvos jėgos trikovės čempionu.

Teisėjas, nagrinėjantis baudžiamąsias bylas, turi du bakalauro, du magistro diplomus ir yra įgijęs teisės krypties socialinių mokslų daktaro laipsnį. Ne vienerius metus dirbęs dėstytoju Mykolo Romerio universitete, yra parašęs apie 10 mokslinių straipsnių, tačiau atsakingas pareigas einantis V. Kanapinskas turi ir kitą gyvenimo pusę, apie kurią mažai kas žino. Radviliškyje gimęs ir užaugęs V. Kanapinskas dar vaikystėje tapo cirko nariu. Žongliravimas, ekvilibristika, vertikalios kopėčios – tai ne triukai iš filmo, o jo vaikystės kasdienybė. Tėvų sprendimu šią veiklą pakeitė mokslai – ir čia prasidėjo kita jo gyvenimo akrobatika.

Ar nuo cirko ir prasidėjo Jūsų aistra sportui?

Šiek tiek anksčiau. Tai buvo ir aistra, ir būtinybė, nes aplink mane buvo daugybė draugų, užsiimančių sportu: futbolu, krepšiniu, boksu ar imtynėmis. Tokia aplinka skatino judėti ir įrodyti savo vertę sporto aikštelėse. Mes žaisdavome futbolą ir krepšinį iki sutemų, kol kamuolys tapdavo nebeįžiūrimas. Dabar galiu ne tik špagatą ir virvutę padaryti, bet ir žongliruoti daiktais, vaikščioti ant rankų ar daryti atsispaudimus iškėlęs kojas į viršų. Ilgus metus sportavau norėdamas palaikyti gerą formą, tačiau intensyvus sportas mano gyvenime atsirado tik sulaukus Kristaus amžiaus, tada, kai atradau jėgos sportą.

Ar sporto metu išmokti disciplinos ir ištvermės principai padeda jums išlaikyti ramybę ir koncentraciją sunkių teismo procesų metu?

Be jokios abejonės. Sportas formuoja charakterį ir skatina siekti aukštumų, įveikiant ne tik varžovus, bet ir save patį. Tai galioja ne tik varžybų metu, bet ir kasdieniame gyvenime. Olimpinis šūkis „Greičiau, aukščiau, tvirčiau“ kalba ne tik apie sportą, bet ir apie asmeninio tobulėjimo siekį. Šis šūkis puikiai tinka teisėjams ir kitų profesijų atstovams, kuriems reikia greitai priimti sudėtingus sprendimus, būti morališkai tvirtiems, kad galėtų spręsti darbe kylančius sunkumus.

Kaip stengiatės subalansuoti savo laiką tarp teisėjo darbo ir intensyvaus treniravimosi? Ar yra kokių nors ypatingų ritualų ar rutinos elementų, kurie jums padeda?

Sporto salėje lankausi 3 – 4 kartus per savaitę, treniruojuosi 1,5 – 2 val., įskaitant apšilimą. Sportas iš tiesų yra tinkamas balansas protiniam darbui. Ten vargsta kūnas, o protas ilsisi. Išsikrauni ir į darbą grįžti naujomis jėgomis. Nors neturiu ypatingų ritualų, tačiau man padeda disciplina net kai trūksta motyvacijos tiesiog nueiti į sporto salę. Išugdyta disciplina padeda siekti teigiamų pokyčių gyvenime ir geresnių rezultatų užsibrėžtuose tiksluose bei profesinėje veikloje. Jau ne kartą įrodyta, kad fizinis aktyvumas gerina nuotaiką, mažina nerimą, skatina smegenų veiklą, todėl galbūt mano pavyzdys paskatins tuo užsiimti ir kitus sunkiai dirbančius kolegas. 

Kas yra jėgos trikovė ir kodėl pasirinkote šią sporto šaką?

Dalyviai pagal Tarptautinės jėgos trikovės federacijos taisykles atlieka tris veiksmus, kurie vykdomi eilės tvarka: 1) pritūpimas; 2) spaudimas gulint ant suolelio; 3) atkėlimas. Kiekvienam veiksmui sportininkui suteikiami trys bandymai, o geriausi atleto pasiekti rezultatai kiekviename veiksme sumuojami. Laimi daugiausia kilogramų surinkęs sportininkas. Jėgos trikovę pradėjau sportuoti atsitiktinai, paskatintas stipriausiu pasaulio žmogumi tituluojamo Žydrūno Savicko sporto klubo komandos draugų, Mykolo Romerio universiteto, kuriam atstovavau, jėgos trikovės trenerio. Nors iš pradžių treniravausi tik štangos spaudimo gulint rungtyje, kurioje įvykdžiau sporto meistro normatyvą, 2020 metais pradėjęs eiti Lietuvos jėgos trikovės federacijos viceprezidento pareigas, turėjau rodyti pavyzdį, todėl pradėjau dalyvauti Lietuvos jėgos trikovės čempionatuose, pagerinau kelis Lietuvos rekordus, tapau Lietuvos jėgos trikovės rinktinės nariu.

Ką jums asmeniškai reiškia penktą kartą tapti Lietuvos jėgos trikovės čempionu?

Pirmą kartą Lietuvos štangos spaudimo su savo svoriu pakartojimams čempionu tapau 2018 metais, man tai buvo ir yra svarbiausias įvykis sporto kelyje, kurį lig šiol prisimenu. Ir nors nelaikau savęs labai rimtu sportininku, nes pažįstu daug stipresnių, tačiau penktasis Lietuvos jėgos trikovės čempiono titulas man asmeniškai reiškia labai daug. Niekada nesitikėjau dalyvauti tokio lygio varžybose. Tai primena, kiek sunkumų reikia įveikti norint pasiekti aukštą rezultatą – tiek sporte, tiek gyvenime. Be to, džiugina, kad galiu prisidėti prie savo gimtojo Radviliškio vardo garsinimo, nes pastaraisiais metais atstovauju Radviliškio jėgos trikovės klubui.

Kokie Jūsų ateities planai, susiję sportu?

Kitais metais planuoju vėl dalyvauti trijuose čempionatuose: Lietuvos klasikinės jėgos trikovės čempionate, Lietuvos klasikinio štangos spaudimo čempionate, Lietuvos štangos spaudimo su savo svoriu pakartojimams čempionate. Praėjusiais metais pavyko visuose trijuose užimti pirmą vietą savo svorio kategorijoje ir amžiaus grupėje. Norėčiau tai vėl pakartoti. Taip pat šiais metais planuoju daugiau dėmesio skirti lankstumui ir mobilumui, gal net išmokti atlikti kokį gimnastikos ar akrobatikos pratimą.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Vilma Grigaravičienė
Teismo kanclerė
Tel. 0 5 27 78494
El. p. vilma.grigaraviciene@teismas.lt

2025-09-16 15:23:10